۲۶ بهمن ۱۳۸۹

پیام میرحسین موسوی خطاب به ملت درباره راهپیمایی ۲۵ بهمن

میرحسین موسوی، با صدور پیامی ضمن تبریک راهپیمایی شکوهمند مردم در روز ۲۵ بهمن، شهادت فرزندان جنبش سبز را تسلیت گفته و تاکید کرده است که افتخار بزرگ جنبش سبز در استقلال و تکیه آن بر نیروی عظیم ملت است.
نخست وزیر هشت سال دفاع مقدس در این پیام کوتاه که یک روز پس از راهپیمایی بزرگ مردم در روز ۲۵ بهمن صادر کرده، نوشته است که این راهیپمایی شکوهمند از دو سو مورد تهاجم قرار گرفته است: اقتدارگرایانی که چشم به زر و زور در آینده دارند و همچنین  بیگانگان و موج سواران بین المللی که به دنبال مطامع خود هستند.
به گزارش کلمه، متن کامل پیام میرحسین موسوی به شرح زیر است :
ملت شریف ایران
سلام و درود برشما. پس از راهپیمائی شکوهمند شما در روز ۲۵ بهمن، این دستاورد بزرگ ملت و جنبش سبز که با شرکت همه قشرهای مردم از مردان و زنان سلحشورجامعه، در مقابل ناباوری بسیاری از بدبینان و اقتدار گرایان شکل گرفت، جنبش شکوهمند شما ازدو سو مورد تهاجم قرار گرفته است: از یک سو مورد تهاجم اقتدار گرایانی که چشم به پست و مقام و زر و زور در آینده دارند و از سوی دیگر تلاش بیگانگان و موج سواران بین المللی برای پی گرفتن مطامع خود بوده است که هر دو تلاش کرده اند که جنبش را به صهیونیسم و امریکا و اذناب آنان منتسب کنند.
این در حالی است که افتخار بزرگ جنبش سبز در استقلال و تکیه آن بر نیروی عظیم ملت بوده است. جنبش سبز همواره با بیگانگان فاصله داشته و اهداف اصلی آن احیای ارزشهای انقلاب و آرمانهای امام راحل و مطالبات آزادی خواهانه و متکثر ملت شریف ایران بوده و همواره تلاش کرده است که از راههای مسالمت آمیز، اهداف خود را با تاکید براصل بنیادین کرامت ذاتی انسان و به رسمیت شناختن حق ملت برای حاکمیت بر سر نوشت خود و اجرای بدون تنازل قانون اساسی دنبال کند. این همراه کوچک شما ضمن تبریک به مناسبت پایداری خیره کننده مردم، شهادت فرزندان عزیز شما ملت سر فراز را تسلیت می گویم.
میرحسین موسوی
تهران-۲۶  بهمن ماه ۱۳۸۹

منبع۱ نظر:

  1. بیانیه موسوی بسیار مشکوکه و احتمالا ساختگی هستش برای اینکه مردم از بیخبری از ایشون، نگران نشند و اوضاع عادی جلوه کنه. مشاوره موسوی راجع به اتفاقات ۲۵ بهمن آن همه صحبت کرده، بد کی‌ باور می‌کنه خود مهندس موسوی ۲ خط بیانیه داده باشه، اونهم فقط از امام دفاع کرده باشه و علیه غربیها موضع گرفته باشه در حالیکه که ایشون ۴۸ ساعت حتی موفق نشده با دختر هاش صحبت کنه. احتمالا اجازه ندادن که ایشون کسی‌ رو ببین بعدم گفتن حکم اعدامتون صادر شده و ما پیشنهاد می‌کنیم بیانیه به این شکل بدین تا زنده بمونین و ایشون هم که دسترسی به دنیای خارج نداره قبول کرده.

    پاسخحذف

بايگانی وبلاگ