۱ تیر ۱۳۹۰

فراخوان افطارهای نمادین در حمایت از 12 زندانی اعتصابی

در ادامۀ اعلام حمایت ها از اعتصاب غذایِ دوازده تن از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین، و در حالیکه گروه ها و شخصیت های مختلف سیاسی و مدنی نیز با صدور بیانیه ها و فراخوان هایی، با آنها اعلام همبستگی و همراهی کرده و خواهان رسیدگی به خواسته اعتصابیون – یعنی محاکمه مسببین قتل مرحومان هاله سحابی و هدی صابر – شده اند، جمعی از دانشجویان سبز دانشگاه تهران نیز، با صدور بیانیه ای ضمن دعوت از مردم برای گرفتن روزه سیاسی در روز چهارشنبه اول تیرماه، خواستار برگزاری همزمان افطارهای نمادین دسته جمعی، درمحافل دوستانه ، خانوادگی شدند.
به گزارش تحول سبز، این دانشجویان در بخشی از بیانیه خود آورده اند: خرداد امسال تلخ تر از هر خرداد دیگری برای این سرزمین رقم خورد. سرزمینی که این روزها در زیر چکمه های حزب پادگانی بهترین فرزندان خود را از دست می دهد . در همان هنگام که بار مصیبت و غم از دست دادن دیرمبارز سترگ عزت الله سحابی بر قلب آزادیخواهان این وطن سنگینی می کرد، به ناگاه حمله وحشیانه پادگانیان هاله اش را نیز از ما گرفت و داغ این حوادث آنچنان بر دل دوستان نشست که این ظلم ناروا را برنتافتند و هدی با برگزیدن مرگ با عزت، سیاه دلی حاکمیت را به رخ همگان کشید.
این دانشجویان ضمن ارائه نکاتی در خصوص چگونگی حمایت از زندانیان اعتصاب کننده خود نیز اعلام داشتند: ما به عنوان ائتلاف دانشجویان سبز دانشگاههای تهران اعلام می کنیم که خود نیز در حمایت از اعتصاب غذای زندانیان و در اعتراض به مرگ سحابی و صابر ، روز چهارشنبه اول تیرماه روزه سیاسی می گیریم و در صورتی که اعتصاب زندانیان پایان نگیرد و به نحوه شهادت سحابی و صابر رسیدگی نشود، اقداماتی از این دست را ادامه خواهیم داد. از تمامی دانشجویان و مردم نیز دعوت می کنیم که در روز چهارشنبه با برگزاری افطارهای نمادین دسته جمعی، درمحافل دوستانه ، خانوادگی و غیره، یاد هاله سحابی و هدی صابر را گرامی بدارند ، از زندانیان اعتصاب کننده حمایت کرده و عکس ها و خبرهای مربوط به جمع های خود را برای رسانه ها ارسال نمایند تا از این طریق نشان دهیم ، ما همه با هم هستیم .
دانشجویان همچنین در بخشی از بیانیه خود خواهان همراهی فعالان سیاسی و اعلام موضع صریح مراجع شده و اظهار داشته اند: از تمامی فعالان سیاسی و اصلاح طلب، روحانیون و خصوصا علمای عظام درخواست می کنیم که با اعلام موضع و حمایت عملی خود از زندانیان اعتصاب کننده، نسبت به نحوه شهادت هاله سحابی و هدی صابر موضع گیری نموده و در صورت امکان با برگزاری روزه سیاسی و اعتصاب غذای دسته جمعی ، خواهان بررسی نحوه مرگ هاله سحابی و هدی صابر و شکسته شدن اعتصاب غذای دوازده زندانی، شوند. همچنین پیشنهاد می شود با نگارش نامه به نهادهای ذیربط، رایزنی با سایر علما، اعلام موضع های دسته جمعی و … اولاً حاکمیت را وادار به پاسخگویی کنند، ثانیاً از فراموش شدن این جنایات جلوگیری کنند و ثالثاً مانع از تکرار چنین فجایعی شوند .

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

بايگانی وبلاگ